Vuçiq në takim me Putinin: Marrëdhëniet mes Serbisë dhe Rusisë në nivelin të lartë historik - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

25/11/2021 14:10

Vuçiq në takim me Putinin: Marrëdhëniet mes Serbisë dhe Rusisë në nivelin të lartë historik

Lajme

Gazeta Express

25/11/2021 14:10

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, është pritur në takim nga homologu rus, Vladimir Putin në Soçi të Rusisë.

Vuçiq tha se bashkëpunimi mes dy shteteve në sferën ushtarake është në nivelin më të lartë dhe se shpreson se do të ketë edhe marrëveshje të reja.

Lexo Edhe:

“Unë besoj se marrëdhëniet mes Serbisë dhe Rusisë janë në nivelin më të lartë historik”, i ka thënë Vucic agjencisë ruse Tass.

Sipas mediave serbe takimi mes Vucicit e Putinit ka zgjatur më shumë sesa është planifikuar transmeton Gazeta Express.