Vuçiq me lojën e vjetër, thotë se edhe një shtet ka tërhequr njohjen e Kosovës - Gazeta Express
string(77) "vuciq-me-lojen-e-vjeter-thote-se-edhe-nje-shtet-ka-terhequr-njohjen-e-kosoves"

Gazeta Express

29/06/2022 22:50

Vuçiq me lojën e vjetër, thotë se edhe një shtet ka tërhequr njohjen e Kosovës

Gazeta Express

29/06/2022 22:50

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë sot se një tjetër shtet ka tërhequr njohjen e Kosovës. Mirëpo, ai nuk ka treguar se për cilin shtet bëhet fjalë.

Ai, për këtë gjë, ka folur në një konferencë për mediat.

Lexo Edhe:

“Ndaluni njerëz. Dhe më lëni t’ju tregoj, tashmë kemi shtetin e pestë që tërheqë njohjen e Kosovës”, ka thënë ai, transmeton Gazeta Express.

Këtë mbrëmje, presidenti serb ka mbajtur një konferencë për media, ku ka folur me gjuhë të ashpër pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të vendosur reciprocitet për çështjen e dokumentacionit. /GazetaExpress