Vuani nga fryrjet e barkut, ja si çaji jeshil ju ndihmon në reduktimin e inflamacionit në zorrë - Gazeta Express
string(94) "vuani-nga-fryrjet-e-barkut-ja-si-caji-jeshil-ju-ndihmon-ne-reduktimin-e-inflamacionit-ne-zorre"

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

21/05/2024 21:12

Vuani nga fryrjet e barkut, ja si çaji jeshil ju ndihmon në reduktimin e inflamacionit në zorrë

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

21/05/2024 21:12

Çaji jeshil duket se është i dobishëm për mikrobiomën e zorrëve dhe mund të lehtësojë fryrjen dhe simptomat shqetësuese të çrregullimeve gastrointestinale.

Ky çaj jeshil me grejpfrut, përveç që ka një shije të shkëlqyer dhe është i lehtë për t’u përgatitur, është gjithashtu i pasur me polifenole dhe antioksidantë që reduktojnë inflamacionin në zorrë.

Lexo Edhe:

Polifenolet janë mikronutrientë me aktivitet të fortë antioksidues dhe gjenden kryesisht në ushqimet me origjinë bimore, si frutat dhe perimet.

Hulumtimet tregojnë se mikrobioma e zorrëve konverton polifenolet në komponime bioaktive që absorbohen në qarkullimin e gjakut dhe kanë efekte terapeutike në trup.