Vritet në Zvicër 37 vjeçarja nga Kosova nënë e 4 fëmijëve, i dyshuar burri i saj kosovar - Gazeta Express
string(87) "vritet-ne-zvicer-37-vjecarja-nga-kosova-nene-e-4-femijeve-i-dyshuar-burri-i-saj-kosovar"

Lajme

Gazeta Express

27/05/2023 22:31

Vritet në Zvicër 37 vjeçarja nga Kosova nënë e 4 fëmijëve, i dyshuar burri i saj kosovar

Lajme

Gazeta Express

27/05/2023 22:31

Mediumi zviceran Blick shkruan se një grua 37 vjeç nga Kosova është gjetur e vdekur në banesën e saj në Vevey VD.

Prokuroria tashmë ka hapur hetimet për zbardhjen e rrethanave të kësaj vdekjeje, e cila dyshohet se mund të ketë ardhur si pasojë e dhunës në familje. Autori i dyshuar është partneri i saj i cili edhe është arrestuar.

Lexo Edhe:

Gjatë ditës së premte, shtetasi Kosovar 42 vjeç është paraqitur në stacionin policor në kantonin e Bernës, duke pretenduar se kishte plagosur partenrën e tij. Pas kësaj, policia zvicerane kishte shkuar në banesën ku gjendej gruaja.

Pasi kishin hapur derën me dhunë, policia kishte gjetur viktimën e cila ishte goditur disa herë me thikë dhe kishte ndërruar jetë.

Partneri i saj i dyshuar për vrasjen u arrestua menjëherë nga policia e Bernës dhe iu dorëzua autoriteteve të Vaud për procedime të mëtejshme. Katër fëmijët e viktimës po kujdeseshin nga familja.

Hetimet synojnë të zbardhin rrjedhën e ngjarjeve dhe motivet e mundshme të krimit në mënyrë që autoritetet të klasifikojnë saktë krimin./Express/

FOTO (Ilustrim)