Vritet ish-futbollisti i kombëtares së Austrisë - Gazeta Express
string(47) "vritet-ish-futbollisti-i-kombetares-se-austrise"

Vritet ish-futbollisti i kombëtares së Austrisë

Futboll

Gazeta Express

09/02/2023 11:23

Një ngjarje tragjike ka ndodhur paraditen e së martës në Vjenë.

Si pasojë e një zënke është vrarë ish-futbollisti i kombëtares austriake, Volkan Kahraman.

Lexo Edhe:

Autori që e ka shkaktuar ngjarjen më pas ka kryer vetëvrasje.

Siç raportojnë mediat austriake, i dyshuari dhe viktima thuhet se kishin qenë miq dhe ortak biznesi.

Por, sipas policisë ende mbetet e paqartë arsyeja e këtij rasti dhe se hetimet po vazhdojnë.

Kahraman ka pasur karrierë të bujshme duke luajtur për disa ekipe, raporton klankosova.tv.

Karrierën e filloi karrierën e tij në ekipin e të rinjve të Wiener Austria.

Përveç fanellës së vjenezëve, ai ka luajtur edhe për Trabzonspor, LASK, Austri Salzburg dhe Vjenë.

Si më i suksesshëm ai ka qenë te Excelsior Rotterdam.

Për holandezët ai shënoi shtatë gola dhe dha njëmbëdhjetë asistime në 58 ndeshje.

Ai ka luajtur edhe për kombëtaren e Austrisë.