Vrasja në Lipjan u krye në një lokal, Policia tregon si ndodhi rasti - Gazeta Express
string(66) "vrasja-ne-lipjan-u-krye-ne-nje-lokal-polica-tregon-si-ndodhi-rasti"

Lajme

Gazeta Express

06/08/2022 8:36

Vrasja në Lipjan u krye në një lokal, Policia tregon si ndodhi rasti

Lajme

Gazeta Express

06/08/2022 8:36

Një burrë është vrarë e dy të tjerë janë plagosur mbrëmë në një lokal në Lipjan, raporton Express.

Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

Lexo Edhe:

Ahmeti ka bërë me dije se deri te vrasja ka ardhur pas një mosmarrëveshje.

Mbrëmë rreth orës 23:40, policia ka marrë informatën për një vrasje të ndodhur në një lokal në rrugën ”Lidhja e Prizrenit” në Lipjan.  Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes  dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarjen. Bazuar në të dhënat e deritanishme janë ngritur dyshimet se një mosmarrëveshje mes disa personave ka rezultuar me vrasje të një personi, si dhe plagosjen dhe dy personave të tjerë”, ka thënë Ahmeti.

Rasti është cilësuar si vrasje e rëndë.

“Hetuesit policor në koordinim me prokurorinë, po ndërmarrin  veprimet hetimore për arrestimin e personave të dyshuar, si dhe janë duke punuar për ndriçimin e plotë të rasti i cili është cilësuar si vrasje e rëndë”, ka deklaruar Ahmeti./Gazeta Express