Vrasja e shqiptarit në Gjermani, dëshmitarët japin detaje për dy autorët - Gazeta Express
string(71) "vrasja-e-shqiptarit-ne-gjermani-deshmitaret-japin-detaje-per-dy-autoret"

Vrasja e shqiptarit në Gjermani, dëshmitarët japin detaje për dy autorët

Shqiperi

Gazeta Express

29/11/2022 13:24

Autorët e ekzekutimit të 42 vjeçararit shqiptar me plumb në kokë në Gjermani janë parë nga dëshmitarët pranë vendit të krimit.

Dëshmitarët okularë raportuan se menjëherë pas të shtënave, ata panë dy burra të largoheshin nga vendi i ngjarjes në drejtim të Unazës Alter Deutscher.

Lexo Edhe:

“Burri i parë ishte i gjatë dhe trup mesatar. Ai kishte veshur një xhaketë të errët dhe një kapele. Burri i dytë ishte gjithashtu me gjatësi normale. Ai kishte veshur një xhaketë të errët me një logo të spikatur në anën e pasme, pantallona të errëta dhe një kapelë të errët”, thanë dëshmitarët.

Dëshmitarët kanë thënë se kanë dëgjuar disa të shtëna dhe më pas kanë pikasur autorët teksa largoheshin.

/Gazeta Express