Vrasja e Lefter Zhidros, ish- Ministri i Brendshëm: Policisë sot i bëri zbor një plak, e turpshme! - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

24/09/2020 19:40

Vrasja e Lefter Zhidros, ish- Ministri i Brendshëm: Policisë sot i bëri zbor një plak, e turpshme!

Shqiperi

Gazeta Express

24/09/2020 19:40

Ish Ministri i Brendshëm Flamur Noka (PD) e ka etiketuar si një akt të turpshëm vrasjen e 71 vjeçarit Lefter Zhidro, ngjarja e ndodhur në Elbasan këtë mbrëmje pas 6 orësh negociatash dhe refuzimi të të moshuarit për t’u vetëdorëzuar.

Noka ka shkruar në rrjetij social se sot policisë i bëri ‘zbor’ jo një kriminel, por një plak me neuroza.

 “E turpshme per shtetin. Neveri per pushtetin .Kjo ngjarje tregon se kemi nje shtet qesharak. Ju beri zbor nje plak 71 vjecar…dhe e vrane. Jo nje kriminel por nje plak me neuroze ….Nje polici e tere gjithe diten ne Elbasan e dorezuar perballe jo nje krimineli , por nje plaku ..

Nje polici e paafte ta arrestoje . Imagjinoni kete pushtet kete polici te Llesh Kimikut ne beteje me krimin … Turp. 25 Prilli eshte zgjidhja ., eshte shpetimi per shqiptaret”, shkruan Noka.