Vrasja e Gjyljeta Ukelles, fillon marshi protestues në Pejë - Gazeta Express
string(58) "vrasja-e-gjyljeta-ukelles-fillon-marshi-protestues-ne-peje"

Vrasja e Gjyljeta Ukelles, fillon marshi protestues në Pejë

Lajme

Gazeta Express

17/04/2024 11:43

Syri i Vizionit dhe organizatat tjera të shoqërisë civile në Pejë pas ngjarjes së rëndë tragjike që ndodhi dje ku u vra Gjylejta Ukella, nga bashkëshorti i saj, kanë organizuar për sot MARSH PAQËSOR PROTESTUES, me moton “Kot flasim, derisa ata vrasin”.

Marshi që ka filluar nga ora 11:00 nga Qendra e qytetit vazhdon tek objektet e Policisë, Gjykatës Themelore dhe Prokurorisë Themelore në Pejë.

Lexo Edhe:

Edhe një herë, bëhet thirrje që urgjentisht të ndalohet me mohimin e femicidit dhe dhunës në baza gjinore. Mosndëshkimi i këtyre rasteve është inkurajim i mëtejshëm!’-thuhet nga organizatori. Marshit i janë bashkuar edhe figura politike e institucionale lokale.