Vrasja e 41-vjeçarit në Fier, sekuestrohet makina e Agim Gashit, kush e ndihmoi ta fshihte - Gazeta Express
string(88) "vrasja-e-41-vjecarit-ne-fier-sekuestrohet-makina-e-agim-gashit-kush-e-ndihmoi-ta-fshihte"

Shqiperi

Gazeta Express

10/12/2023 12:12

Vrasja e 41-vjeçarit në Fier, sekuestrohet makina e Agim Gashit, kush e ndihmoi ta fshihte

Shqiperi

Gazeta Express

10/12/2023 12:12

Policia gjen automjetin e përdorur nga autorët gjatë vrasjes së 41 vjecarit.

Procedohet shtetasi Rexhep Puka, burri i tezes së autorëve pasi kishte fshehur automjetin në garazhin e shtëpisë së tij.

Lexo Edhe:

Ngjarja e rëndë ndodhi në datën 7 dhjetor në lagjen “16 prilli” në Fier.

Policia njofton se gjatë kontrolli në shtëpinë e 70-vjeçarit Rexhep Puka, në fshatin Dërmënas në garazhin e mbyllur, u gjet dhe u sekuestrua automjeti tip “Benz”, i përdorur nga shtetasit Agim Gashi dhe vëllai i tij, K.Gashi gjatë vrasjes së Javorit.

Nga këqyrja e këtij automjeti u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një gezhojë arme zjarri, ndërsa në banesë u gjend një fishek arme zjarri.

Gjithashtu, po në këtë garazh u gjet dhe u sekuestrua edhe një automjet tjetër tip “Benz”, i blinduar, në bagazhin e të cilit u gjet edhe një targë automjeti tjetër.