Vranësira mesatare dhe reshje shiu gjatë ditës së sotme - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

12/12/2019 9:25

Vranësira mesatare dhe reshje shiu gjatë ditës së sotme

Ballina

Gazeta Express

12/12/2019 9:25

Moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira mesatare me shi të dobët lokal, ndërsa në male do të ketë reshje bore.

Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në dy gradë, ndërsa ajo e ditës do të rritet deri në tetë gradë.

Të shtunën pritet valë e re e lagësht me reshje më të rrëmbyeshme të shiut, ndërsa në viset malore do të bie borë.

Më pas vijon periudhë e motit stabil dhe më të ngrohtë, nga e hëna me kushte për mjegull nëpër disa lugina.