Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditë së sotme - Gazeta Express

Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditë së sotme

Ballina

Gazeta Express

02/12/2019 10:05

Dita e sotme do të vijojë me mot kryesisht të vranët, por stabil.

Këto kushte të krijuara meteorologjike do të mundësojnë që mbi të gjithë territorin e vendit sonte në mbrëmje dhe nesër të fillojnë reshjet e shiut e më pas edhe reshjet e para të borës edhe në viset e ulëta, të intensitetit të dobët deri mesatar.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-7 gradë celsius.