Vodhi para në shtëpinë ku punonte, zbardhet skema si u zbulua pastruesja tjetër hajdute në Tiranë - Gazeta Express
string(96) "vodhi-para-ne-shtepine-ku-punonte-zbardhet-skema-si-u-zbulua-pastruesja-tjeter-hajdute-ne-tirane"

Vodhi para në shtëpinë ku punonte, zbardhet skema si u zbulua pastruesja tjetër hajdute në Tiranë

Shqiperi

Gazeta Express

04/02/2023 15:33

Një tjetër rast i njëjtë me Rozeta Dobin është regjistruar sot në Tiranë në rrugë “Vaso Pasha”.

Elida Kodra vodhi një shumë parash në një banesë ku kishte punuar si pastruese.

Lexo Edhe:

Është zbardhur skema se si pastruesja Elida Kodra u prangos nga policia në lidhje me vjedhjen e më shumë se 2 mijë eurove në banesën e një çifti të moshuarish.

Denoncimi nga pronarët është bërë 3 ditë më parë dhe ata kanë qenë të bindur se paratë ishin marrë nga pastruesja. Ditën që ajo u rikthye në banesë për të pastruar, policia i kishte përgatitur një rreng në bashkëpunim me pronarët.

Një sasi parash ishin vendosur në një vend dhe është mbajtur në mbikëqyrje derisa i ka futur sërish në çantë. Gjatë kontrollit i janë gjetur paratë dhe në dëshminë para policisë ka pranuar se ka qenë ajo autore e vjedhjes së valutave të ndryshme.