Vjen një dorëheqje, zyra e Kurtit del me vendim - Gazeta Express
string(46) "vjen-nje-doreheqje-zyra-e-kurtit-del-me-vendim"

Lajme

Gazeta Express

30/09/2022 15:33

Vjen një dorëheqje, zyra e Kurtit del me vendim

Lajme

Gazeta Express

30/09/2022 15:33

Kosova ka mbetur pa inspektor për siguri nukleare, pasi Fadil Hasani që mbajti këtë pozitë për 14 vjet në Agjencinë e Kosovë për Mbrojtje nga Rrezatimi dhe Siguri Bërthamore, dha dorëheqje.

Hasani ishte zyrtari i parë i Kosovës nga kjo fushë që nga viti 2008 dhe i njëjti është liruar nga detyra.

Lexo Edhe:

Raportohet se i njëjti e kanë lënë punën për arsye financiare, pasi rroga e tij bruto ka qenë 600 euro, ndërsa ka kaluar si profesor universitar.