Vitia: Shëndetësisë publike së shpejti do t’i shtohen mbi 300 punonjës të rinj - Gazeta Express
string(76) "vitia-shendetesise-publike-se-shpejti-do-ti-shtohen-mbi-300-punonjes-te-rinj"

Lajme

Gazeta Express

11/06/2024 14:44

Vitia: Shëndetësisë publike së shpejti do t’i shtohen mbi 300 punonjës të rinj

Lajme

Gazeta Express

11/06/2024 14:44

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se së shpejti shëndetësisë publike do t’i shtohen mbi 300 punonjës të rinj.

Vitia bëri të ditur se tashmë është hapur konkursi nga ShSKUK për punonjës të rinj, përkatësisht për 200 infermierë të profileve të ndryshme si infermierë të përgjithshëm, mami, teknik radiologjike, teknik farmacie, laborantë mjekësorë e fizioterapeutë

Lexo Edhe:

“20 punëtorë mbështetës administrativ. Tetë ndihmës. Së shpejti do të hapet konkursi edhe për rreth 70 mjekë specialistë. Konkurse tjera do të pasojnë”, shkroi Vitia në Facebook.

Më tej, ai tha se me këto investime në burime njerëzore po reduktohet ngarkesa në punë dhe po përmirësohet cilësia e shërbimeve për pacientë