Vinicius synon të shkojë hapave të Sterling - Gazeta Express

Vinicius synon të shkojë hapave të Sterling

Sport

Gazeta Express

14/02/2020 23:35

Vinicius thotë se po punon shuëm që të përmirësojë finalizimin.

Vinicius Junior është duke bërë paraqitje pozitive ndeshjet e fundit me Real Madridin.

Por, 19-cjeçari ka probleme me gjetjen e rrjetës, e pranon se nuk është një finalizues i mirë.

Ai ka thënë se për këtë është duke punuar shumë me Zinedine Zidane, derisa ka marr shembull evoluimin e Raheem Sterling.

“Jam vetëm 19-vjeçar, po përmirësohem”, tha Vinicius.

“Edhe Benzema po më ndihmon, kur të ia nisi së shënuari, besoj se do të shënoj shumë gola këtu, ashtu si çdo anësor tjetër”.

“Sterling është shembulli më i mirë, ai ka luajtur sikur unë dhe nuk ka shënuar shumë gola, ndërsa këtë sezon deri më tani ka shënuar shumë. Sezonin e kaluar ka shënuar edhe më shumë”.

“Jam duke u përmirësuar, Zidane dhe Betoni po më ndihmojnë”. /Gazeta Express/