Villarreal – Barcelona, rezultati dhe statistikat - Gazeta Express

Gazeta Express

05/07/2020 22:49

Villarreal – Barcelona, rezultati dhe statistikat

Gazeta Express

05/07/2020 22:49

Barcelona është duke e mposhtur 3-1 Villarrealin.

Është mbyllur pjesa e parë mes Villarrealit dhe Barcelonës me mysafirët që po bëjnë paraqitje fantastike dhe po fitojnë 2-1, raporton Gazeta Express.

Ndeshja u zhbllokua herët, me Antoine Griezmann që u gjend mirë në zonë, por në fund topin në rrjet e dërgoi kundërshtari, duke realizuar autogol, Pau Torres, në minutën e tretë.

Por, vendasit reaguan menjëherë dhe pas një kundërsulmi në minutën e 14’, Gerard Moreno realizoi për 1-1.

Megjithatë Barça e riktheu shpejt epërsinë, duke realizuar për 2-1 me anë të Luis Suarez, në min e 20′.

Kurse para se të shkojnë ne pushim te pjeses se pare, shënoi edhe Antoine Griezmann, një gol të mrekullueshëm, pas një asisti fantastik të Leo Messit.

Nëse Barcelona merr sonte fitore, do t’i afrohet në katër pikë Realit kur kanë mbetur edhe 4 ndeshje deri në fund të edicionit. /Gazeta Express/