Vijojnë sulmet në SHBA, tre të vrarë dhe 4 të plagosur nga të shtënat me armë - Gazeta Express
string(76) "vijojne-sulmet-ne-shba-tre-te-vrare-dhe-4-te-plagosur-nga-te-shtenat-me-arme"

Vijojnë sulmet në SHBA, tre të vrarë dhe 4 të plagosur nga të shtënat me armë

Shqiperi

Gazeta Express

28/01/2023 21:06

Tre persona u vranë dhe katër të tjerë u plagosën nga të shtënat me armë në Kaliforni të shtunën në mëngjes, tha policia.

Të shtënat ndodhën rreth orës 2:30 të mëngjesit në Beverly Crest, një lagje luksoze në Los Anxhelos.

Lexo Edhe:

Rreshter Frank Preciado i departamentit të policisë së Los Anxhelosit tha më herët të shtunën se tre personat që u vranë ishin brenda një automjeti.

Dy nga katër viktimat e tjera u dërguan me automjete private në spitale dhe dy të tjerë u transportuan me ambulancë, tha zëdhënësi i policisë Sgt Bruce Borihanh.

Dy ishin në gjendje kritike dhe dy ishin në gjendje të qëndrueshme, tha Borihanh.

Mosha dhe gjinia e viktimave nuk janë bërë të ditura menjëherë. Hetuesit po përpiqeshin të përcaktonin nëse kishte një festë në shtëpinë me qira ku ndodhi ngjara ose çfarë lloj grumbullimi po ndodhte, tha Borihanh.

Ai shtoi se policia nuk ka informacion mbi të dyshuarit.

Ky është vrasja e katërt masive në Kaliforni këtë muaj. Për të tretin vit radhazi, SHBA në vitin 2022 regjistroi më shumë se 600 të shtëna masive në të cilat të paktën katër persona u vranë ose u plagosën, sipas Arkivit të Dhunës me Armë.