Video: Golat më të mira të Ronaldos për çdo ekip që ka luajtur - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

29/05/2020 9:46

Video: Golat më të mira të Ronaldos për çdo ekip që ka luajtur

Sport

Gazeta Express

29/05/2020 9:46

Cristiano Ronaldo ka shënuar 626 gola në ndeshjet me karakter garues të klubeve për të cilat ka luajtura. Në secilën prej këtyre klubeve, ai i ka disa gola të cilat tifozët i mbajnë ende mend.

Ylli portugez i ka shënuar pesë gola në karrierën e tij me Sporting Lisbonën, 118 për Manchester Unitedin, 450 për Real Madridin dhe, deri më tani, 53 për Juventusin, transmeton Gazeta Express.

Ai gjithashtu i ka shënuar edhe 99 gola për ekipin kombëtar të Portugalisë, që do të thotë se i ka shënuar gjithsej 725 gola në ndeshje zyrtare gjatë karrierës së tij.

Në mesin e këtyre golave, janë disa që tifozët e secilit klub për të cilin ka luajtur Ronaldo i mbajnë ende në mendje si ndër golat më të mira të karrierës së portugezit.

Sporting Lisbon | vs Real Betis | 2002

Manchester United | vs Portsmouth | 2008

Real Madrid | vs Juventus | 2018

Juventus | vs Sampdoria | 2019

Portugalia | vs Spanja | 2018