Vetëvendosja përmes nënkryetares kritikon Edi Ramën që nuk tha asnjë fjalë për pandeminë - Gazeta Express

Vetëvendosja përmes nënkryetares kritikon Edi Ramën që nuk tha asnjë fjalë për pandeminë

Lajme

Gazeta Express

02/07/2020 14:09

Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, që gjatë vizitës në Kosovë nuk foli për pandeminë, raporton Gazeta Express.

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollcaku ka shkruar në Facebook se mbetet e paqartë nëse kryeministri Rama ka ofruar ndonjë ndihmë për parandalim dhe luftim të koronavirusit gjatë vizitës dyditore.

Ajo ka thënë se situata në vend është e rënduar e se çdo ndihmë do të ishte e mirëseardhur.

 “A ofroi Kryeministri Rama ndonjë ndihmë për parandalim dhe luftim të COVID-19 gjatë vizitës dy ditore, mbeti e panjohur për publikun. Situata është e rënduar dhe çdo ndihmë do të ishte e mirëseardhur”, ka thënë nënkryetarja e LVV-së. /GazetaExpress/