Vëllaznimi kthehet te fitorja me trajnerin e ri - Gazeta Express
string(47) "vellaznimi-kthehet-te-fitorja-me-trajnerin-e-ri"

Vëllaznimi kthehet te fitorja me trajnerin e ri

Sport

Gazeta Express

14/01/2024 18:45

Pas tri humbjeve radhazi, Vëllaznimi është rikthyer te fitorja në Superligën e Kosovës.

Gjakovarët, nën drejtimin e trajnerit të ri, Vladimir Krstic, triumfuan sonte ndaj Proton Cable Prizrenit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Përballja në palestrën sportive “Shani Nushi” përfundoi me rezultatin 86:70.

Sammuel Sessoms me 23 pikë dhe Jordan Dallas me 13 sosh, ishin më të dalluarit në fitoren e “Kuqezinjve”.

Te prizrenasit u dalluan Desi Sills me 16 pikë dhe Arti Hajdari me 13.

Për Vëllaznimin ishte kjo fitorja e tetë në elitë, krahas nëntë humbjeve.

PC Prizreni tani numëron 12 humbje dhe pesë fitore. /Gazeta Express/