Vdes trajneri i njohur kosovar i karatesë pas infektimit me Covid-19 - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

04/07/2020 21:10

Vdes trajneri i njohur kosovar i karatesë pas infektimit me Covid-19

Sport

Gazeta Express

04/07/2020 21:10

Trajneri i njohur i karatesë në Kosovë, 38-vjeçari Flamur Shasha, ndërroi jetë shkaku i infektimit me koronavirus.

Lajmin për vdekjen e Shahës e ka bërë të ditur Federata e Karatesë së Kosovës me anë të një njoftimi.

“Me pikëllim te thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të ish-karateistit, trajnerit nga klubi i karatesë Ippon Peja Flamur Shasha.

I ndjeri ishte nder karateistët me mirë te gjeneratës se tij kosovare, ku ishte shumë i përkushtuar në karate.

Shasha ishte kampon i shumëfishte i Kosovës junior dhe seniorë dhe anëtar Përfaqësueses se Kosovës, ku ai kontriboj shumë në avancimin te karatesë pejane dhe kosovare se bashku me shumë bashkëgarues

Prandaj në emrin tim, te bordit drejtues te FKK-së trajnerëve, gjyqtarëve dhe gjithë komunitetit te karatesë kosovare u shprehu ngushëllimet me te sinqerta familjes Shasha qe do te mbetet çdo herë në kujtese e komunitet te karatesë mbare shqiptare”, shkruhet në njoftimin e FKK-së.