Vdes trajneri i Flamurtarit, pak ditë pasi u infektua me koronavirus - Gazeta Express

Vdes trajneri i Flamurtarit, pak ditë pasi u infektua me koronavirus

Gazeta Express

04/11/2020 9:59

Trajneri i Flamurtarit në basketboll për femra, Viron Toska është ndarë nga jeta në moshën 60-vjeçare, pasi prej ditësh ishte duke u trajtuar nga koronavirusi.

Toska ishte shtruar në spital prej disa ditësh dhe së fundi gjendja ishte përkeqësuar, ndaj ishte vendosur në intubim, por nuk ia doli të rikuperojë dhe u nda nga jeta mëngjesin e sotëm.

Viron Toska drejtonte prej vitesh skuadrën e Flamurtarit në basketboll për femra, duke arritur të fitojë edhe tituj të shumtë kampionë dhe duke shkruar historinë me këtë ekip.