Vdes në moshën 43-vjeçare aktori i njohur amerikan, mister shkaku i vdekjes - Gazeta Express
string(74) "vdes-ne-moshen-43-vjecare-aktori-i-njohur-amerikan-mister-shkaku-i-vdekjes"

Rozë

Gazeta Express

19/09/2023 10:58

Vdes në moshën 43-vjeçare aktori i njohur amerikan, mister shkaku i vdekjes

Rozë

Gazeta Express

19/09/2023 10:58

Aktori Billy Miller, i njohur për rolet e tij në serialet hit si Suits, General Hospital dhe The Young and the Restless, ka ndërruar jetë pak para ditëlindjes së tij të 44-të. Lajmin e trishtë e kanë konfirmuar menaxherët e tij.

Variety raportoi deklaratën zyrtare nga ekipi i Miller, duke thënë se aktori vdiq në moshën 43-vjeçare në një spital në Austin, Teksas, të premten e kaluar, dy ditë para se të festonte ditëlindjen e tij të 44-të.

Lexo Edhe:

Edhe pse u zbulua se Billy Miller vuante nga depresioni maniak, shkaku i saktë i vdekjes së tij mbetet i paqartë, me burime ndërkombëtare të lajmeve që ende nuk kanë dhënë ndonjë informacion të mëtejshëm.

Billy Miller ka lindur më 17 shtator 1979 në Tulsa, Oklahoma dhe ka fituar një diplomë në komunikim nga Universiteti i Teksasit. Më pas ai u transferua në Los Anxhelos për të ndjekur një karrierë në industrinë e argëtimit. Gjatë gjithë jetës së tij, Miller u përball me një sfidë të madhe në formën e një gjendjeje të rrallë mjekësore të njohur si nyja tarsal, e cila preku kërcin në kyçet e këmbës, duke e bërë udhëtimin e tij të aktrimit më të vështirë, por të jashtëzakonshëm.

Hyrja e tij në botën e aktrimit erdhi me portretizimin e Richie Novak në dramën e gjatë televizive All My Children, e cila fillimisht u transmetua në vitin 1970 dhe zgjati deri në vitin 2011. Pas suksesit të tij në All My Children, Miller mori një tjetër rol të madh në The Young and the Restless, ku luajti personazhin e Billy Abbott. Ky rol jo vetëm që e rriti karrierën e tij, por gjithashtu i dha atij pesë nominime mbresëlënëse për çmimin Emmy, duke rezultuar në tre fitore.

Miller më pas nderoi edhe kastin e Suits, duke marrë rolin e Marcus, një personazh, prania e të cilit i shtoi thellësi serialit.