Vdes bateristi i Moody Blues, Graeme Edge - Gazeta Express

Arte

Gazeta Express

12/11/2021 22:45

Vdes bateristi i Moody Blues, Graeme Edge

Arte

Gazeta Express

12/11/2021 22:45

Graeme Edge, bateristi i njohur i Moody Blues, ka vdekur në moshën 80 vjeçare.

Ende nuk është bërë e ditur shkaku i vdekjes së muzikantit të njohur nga Britania e Madhe.

Lexo Edhe:

Vdekja e Edge-ut u konfirmua nga një komunikatë në faqen zyrtare të këtij grupi në Facebook.

“Është një ditë shumë e pikëllueshme. Tingulli dhe personaliteti i Graeme-t është i pranishëm në gjithçka që e kemi bërë bashkë dhe fatmirësisht ajo gjë do të vazhdojë së jetuari” thuhet në njoftim.