Vdes aktori Paul Sorvino, ylli i filmit “Goodfellas” - Gazeta Express
string(49) "vdes-aktori-paul-sorvino-ylli-i-filmit-goodfellas"

Arte

Gazeta Express

25/07/2022 23:23

Vdes aktori Paul Sorvino, ylli i filmit “Goodfellas”

Arte

Gazeta Express

25/07/2022 23:23

Aktori i Hollivudit, Paul Sorvino, vdiq papritur në moshën 83-vjeçare, pasi kishte probleme shëndetësore gjatë viteve të fundit.

Publicisti i tij Roger Neal tha për DailyMail.com se Sorvino vdiq të hënën në mëngjes në Indiana nga shkaqe natyrore. Bashkëshortja e tij prej tetë vitesh, aktorja dhe ekspertja politike Dee Dee Benkie, ishte pranë tij.

Lexo Edhe:

“Zemrat tona janë thyer, nuk do të ketë kurrë një Paul Sorvino tjetër, ai ishte dashuria e jetës sime dhe një nga interpretuesit më të mëdhenj që ka zbukuruar ndonjëherë ekranin dhe skenën”, tha Benkie në një deklaratë.

Benkie, i cili shpesh ndante foto të jetës së tyre së bashku, postoi një foto të Sorvinos duke mbajtur një armë më 2 qershor, ndërsa ligjvënësit kërkuan kontroll më të rreptë të armëve në SHBA – pas një mori të shtënash masive.

Ajo i ka shkruar fotos, e cila besohet se është një nga më të fundit të tij: “Ju liberalë që po flisni për kapjen e armëve. Provoni dhe ejani të merrni armët tona.’

Në mbi 50 vitet e tij në biznesin e argëtimit, Sorvino ishte një shtyllë në filma dhe televizion. Ai do të thoshte shpesh se megjithëse mund të ishte më i njohur për rolin e gangsterëve, pasionet e tij të vërteta ishin poezia, piktura dhe opera.