Vdes aktori i “Piratit të Karaibeve”, e hëngri peshkaqeni në plazh - Gazeta Express
string(63) "vdes-aktori-i-piratit-te-karaibeve-e-hengri-peshkaqeni-ne-plazh"

Lajme

Gazeta Express

24/06/2024 14:38

Vdes aktori i “Piratit të Karaibeve”, e hëngri peshkaqeni në plazh

Lajme

Gazeta Express

24/06/2024 14:38

Një vdekje tragjike ka përjetuar aktori i filmit, “Pirati i Karaibeve”, Tamayo Perry i cili u sulmua nga një peshkaqen, teksa bënte sërf në Hawaii.

Ekipet e shpëtimit shkuan menjëherë në plazhin Malaekahana pas marrjes së njoftimit, por aktori 49 vjeçar kishte marrë dëmtime të rënda dhe u nxor i vdekur në breg.

Lexo Edhe:

Tamayo Perry mbahet mend për rolin e tij në serinë e katërt të “Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides”. Ai gjithashtu ka luajtur në filmat Lost, Hawaii Five-0, Blue Crush dhe Charlie’s Angels 2.

I lindur në pjesën lindore të Oahu, Perry ishte një sërfist profesionist prej më shumë se 20 vitesh.