Vdes aktori i njohur i serialit Game of Thrones - Gazeta Express

Gazeta Express

09/03/2020 17:12

Vdes aktori i njohur i serialit Game of Thrones

Gazeta Express

09/03/2020 17:12

Është ndarë nga jeta në moshën 90 vjeçare aktori i njohur Max Von Sydow.

Këtë të diele pas një sëmundje ka ndërruar jetë aktori i njohur Holliwoodian, Max Von Sydow.

Aktori suedez u bë i njohur për publikun me rolet e tij në serialet e Star Wars si dhe në Game of Thrones, duke portretizuar një korb në formën e njeriut, përcjell Gazeta Express.

Aktori deri në moshën 90-vjecare ka luajtur mbi 100 role filmike, gjithashtu duke u nominuar edhe për disa nga çmimet më prestigjioze në botën e filmit duke përfshirë këtu edhe dy nominime për Oscar.

Vdekjen e aktorit nuk e lanë pa e komentuar edhe fytyra të njohura televizive si dhe aktorë e producentë të shumtë, duke e cilësuar vdekjen e aktorit si një humbje të madhe.

Max Von Sydow është baba i 4 fëmijëve me dy gra të ndryshme./Gazeta Express/