Vazhdon kaosi, Prishtina e pret Trepçën'89 në "Fadil Vokrri", mitrovicasit e shpallin lojën të anuluar - Gazeta Express
string(97) "vazhdon-kaosi-prishtina-e-pret-trepcen89-ne-fadil-vokrri-mitrovicasit-e-shpallin-lojen-te-anuluar"

Vazhdon kaosi, Prishtina e pret Trepçën’89 në “Fadil Vokrri”, mitrovicasit e shpallin lojën të anuluar

Futboll

Gazeta Express

01/10/2022 17:22

Po vazhdon kaosi rreth stadiumit “Fadil Vokrri” për ndeshjen Prishtina-Trepça’89 që luhet nesër.

Pasi Prishtina njoftoi se ndeshja do të zhvillohet në “Fadil Vokrri”, tani mitrovicasit kanë dalë me një njoftim, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

“Klubi Futbollistik Trepça’89 njofton publikun futbollëdashës se pas njoftimit nga Federata e Futbollit e Kosovës për anulimin e ndeshjës së xhiros së 9-të FC Prishtina – KF Trepça’89 e cila ishte e paraparë të zhvillohej nesër ditë e Diel me fillim nga ora 13:00 është anuluar dhe shtyer për një afat të papërcaktuar”, thuhej në njoftim.

Ndërkohë, FFK nuk ka publikuar ndonjë njoftim rreth anulimit apo shtyrjes së kësaj ndeshjeje.

Madje, në orarin e publikuar më herët, thuhet se ndeshja do të luhet në “Fadil Vokrri”. /Gazeta Express/

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm