Vazhdon aksioni Brezovica, prokuroria jep informacionet e para - Gazeta Express
string(61) "vazhdon-aksioni-brezovica-prokuroria-jep-informacionet-e-para"

Lajme

Gazeta Express

09/08/2022 10:31

Vazhdon aksioni Brezovica, prokuroria jep informacionet e para

Lajme

Gazeta Express

09/08/2022 10:31

Prokuroria Themelore në Ferizaj, njofton se në koordinim dhe bashkëpunim  me Drejtorinë e Krimeve të Rënda (DKR) në Prishtinë, Inspektoratin e Minsitrisë së Mjedisit, Departamentin e Mbrojtjes së Mjedisit, Inspektoratin e komunës, Drejtorinë e Parkut Kombëtar “Sharri” dhe Agjensinë Kadastrale të Kosovës, edhe sot, janë duke realizuar një inspektim në zonën e Brezovicës, i cili është vazhdimësi i aksioneve të mëhershme lidhur me rastin “Brezovica.

Siç njofton prokuroria, trasnmeton Express, qëllimi i këtij inspektimi është identifikimi i ndërtimit të gjitha objekteve në zonat e mbrojtura të parkut kombëtar se në cilat zona janë ndërtuar ato, a posedojnë leje ndërtimore dhe të njëjtat a janë në pajtim me ligjin.

Lexo Edhe: