Vazhdojnë flakët në Devoll, 20 forca zjarrfikëse nisen drejt vendngjarjes - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

22/01/2020 9:01

Vazhdojnë flakët në Devoll, 20 forca zjarrfikëse nisen drejt vendngjarjes

Ballina

Gazeta Express

22/01/2020 9:01

Detaje të reja kanë dal nga zjarri i rënë ditën e djeshme në zonën e Çardhakut në bashkinë e Devollit.

Mësohet se zjarri sot vijon me intensitet më të ulët.

Sakaq, bëhet me dije se 20 forca zjarrfikëse do të nisen për të shuar flakët dhe të mbajnë situatën në kontroll. 

Kujtojmë që zjarri i djeshëm dogji sipërfaqe me bimësi të ulët dhe shkurre.