“Vatër” e nxehtë e covid19, konfirmohen 8 raste pozitive në spitalin e Beratit - Gazeta Express

“Vatër” e nxehtë e covid19, konfirmohen 8 raste pozitive në spitalin e Beratit

Shqiperi

Gazeta Express

06/08/2020 12:32

Ditën e sotme në spitalin e Beratit janë konfirmuar 8 raste të reja pozitivë me Covid-19.

Të infektuar janë 5 infermiere në Pediatri, Kirurgji dhe Urgjencë.

Ndërsa 3 të tjerë janë një punonjës magazine, një oksigjenist dhe një punonjës kaldaje.

Ditën e djeshme u konfirmua edhe një mjek po nga ky spital, i cili u nis me autoambulancë drejt Tiranës.