Vajza e Beyonces dhe Jay-Z bën histori në MTV VMA - Gazeta Express

Rozë

Gazeta Express

14/09/2021 10:40

Vajza e Beyonces dhe Jay-Z bën histori në MTV VMA

Rozë

Gazeta Express

14/09/2021 10:40

Blue Ivy po ndjek hapat e prindërve të saj të famshëm, Beyonce dhe Jay-Z. Blue është bërë fituesja më e re në MTV Video Music Awards të dielën në mbrëmje. 9-vjeçarja u vlerësua për kontributin me vokalin në këngën “Brown Skin Girl” nga albumi i divës “The Lion King: The Gift”.

Vrasja e saj: Beyoncé Knowles -Carter dhe fëmija më i madh i Jay -Z - Blue Ivy - u bë fituesi më i ri në MTV Video Music Awards të Dielën në mbrëmje

Videoklipi i “Brown Skin Girl” fitoi trofeun Moon Man për kinematografinë më të mirë. Ky çmim vjen gjashtë muaj pasi Blue, Knowles-Carter, Saint Jhn dhe Wizkid fituan videon muzikore më të mirë për Brown Skin Girl në Grammy.

Lexo Edhe:

Precocious: Nju-Jorku nëntë vjeçar u vlerësua si një kompozitor dhe kontribuoi me vokale në këngën Brown Skin Girl nga albumi i 40-vjeçares R&B diva 2019 The Lion King: The Gift

Ajo gjithashtu ka fituar gjithashtu një BET Her Award dhe një ‘NAACP Image Award’ për të njëjtën këngë.

Duhet një fshat: Videoklipi i The Brown Skin Girl fitoi trofeun Moon Man për kinematografinë më të mirë - Benoit Soler, Malik H. Sayeed, Mohammaed Atta Ahmed, Santiago Gonzalez dhe Ryan Helfant