Usyk dhuron spektakël me super-vallëzim para mega-meçit me Furyn - Gazeta Express
string(64) "usyk-dhuron-spektakel-me-super-vallezim-para-mega-mecit-me-furyn"

Usyk dhuron spektakël me super-vallëzim para mega-meçit me Furyn

Boks

Gazeta Express

17/05/2024 21:32

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk.

Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive.

Fury është kampion i peshave të rënda në WBC, (34-0-1, 24 KO), kurse Usyk (21-0, 14 KO), mban titujt e peshave të rënda WBA, IBF, WBO dhe IBO.

Usyk u pa në disponim gjatë ditës së sotme, një ditë para duelit.

Ai u pa duke dhuruar spektakël me këtë super-vallëzim.