Ushqimet që duhet t’i konsumojmë në këtë kohë - Gazeta Express

Ushqimet që duhet t’i konsumojmë në këtë kohë

Shneta

Gazeta Express

10/03/2020 15:57

Mbajtja e higjienës dhe përdorimi i ushqimeve dhe produkteve adekuate, të cilat do të kontribuojnë në forcimin e sistemit imunitar, është shumë e rëndësishme në këto kohë paniku.

Sipas ekspertëve, krahas përdorimit të ushqimeve të shëndetshme, ju duhet të keni kujdes që të mos hani jashtë dhe të mos konsumoni ushqime të gatshme.

Disa prej ushqimeve që preferohet që të konsumohen janë:

Fara lini

Vaj ulliri

Tërshërë

Kos

Limona

Portokall

Perime të gjelbra

Fruta

Tiranapost/ Gazeta Express