Unum Festival publikon pjesën e parë të emrave performues të edicionit të 5’të - Gazeta Express
string(77) "unum-festival-publikon-pjesen-e-pare-te-emrave-performues-te-edicionit-te-5te"

Unum Festival publikon pjesën e parë të emrave performues të edicionit të 5’të

Rozë

Gazeta Express

24/11/2023 15:35

Edhe një verë do nis me UNUM Festival, me fazën e parë të lineup të publikuar padyshim që ne dhe shumë të rinjë nga bota do takohemi përsëri në Shëngjin të Shqipërisë.

Festivali underground më i ri dhe më kulturor në Evropë UNUM Festival ka publikuar fazën e parë të lineup për edicionin e tij të 5-të, një listë të pa rezistushme me disa nga emrat më të njohur në botë dhe ata më të dashur lokal.

Lexo Edhe:

Formacioni i këtij viti paraqet një përzgjedhje tërheqëse të artistëve të njohur dhe emrave të rinj. Për 5 dite e 5 netë do i shijojmë përzgjedhet e ritmeve t’pa degjuara ndonjeherë nga Sonja Moonear, Raresh, Priku, Rhadoo, Shimza, Laolu, Marlie, dhe shumë e shumë artistë të tjerë që do shpalosen në 2 fazat tjera të ardhshme.

Asnjë festival underground në Evropë nuk shpërfaqet me kulturë dhe jokomercializëm si UNUM. Ky festival tash e 5 vite njihet si ëndrra e adhuruesve të muzikës house, techno dhe minimal, me muzikë pa ndale për 24 orë në plazh, me sfond malor dhe peizazhe magjepsëse larg realitetit të përditshëm, në tre skena – Main Stage, Pine Stage dhe Beach Stage.

Beach Stage fillon nga lindja e diellit deri në perëndim, Main Stage fillon nga perëndimi i diellit deri në lindje, dhe Pine Stage, e cila ofron muzikë 24/7 pa ndërprerje. Skena e Pishave është një nga skenat më ikonike të festivalit. Pine Stage hapet të enjten dhe vazhdon pa ndërpre

Tash e shumë vite UNUM ka treguar që nuk osht thjeshtë një festival për muzikën por shumë më shumë për ekperiencën dhe kulturën mbi muzikën dhe tashmë është bërë vend i pashmangshëm nga shumë të rinjë nga evropa e mandje e gjithë bota.

Ky është vetëm fillimi, me shumë emra të tjerë që do të zbulohen në fazën e dytë dhe të tretë. Kështu që, ruajeni datën dhe sigurohuni që të jeni pjesë e festivalit më emocionues në Evropë këtë verë.

Biletat e hershme “Early Bird Tickets” janë ende në shitje dhe mund ti bleni përmes webfaqes së tyre: www.unumfestival.com

ose tek partneret e shitjes : https://gowild.al/

LINE UP (A-Z)

ALIBER
ALINE BROOKLYN
ALTIN BOSHNJAKU
AMAN UMBER
ANFISA LETYAGO
ARAPU
BANI D
BOWES
CABANNE
CHARLOTTE
CHRISS V
CHRISTIAN AB
DJ REAS
DONA K
DUBFIRE
FRANCESCO MADDALENA
FRANCO CINELLI
GEMZA
GINA JEANZ
HAJDAR BERISHA
JAY FASE
JOEY JACKSON
JOHN DIMAS
JONATHAN KASPAR
JONNY N TRAVIS
KOROLOVA
LAOLU
LEKË
LIBURN
MAHER DANIEL
MANU GONZALEZ
MARLIE
MEERA
MIROLOJA
NEMAX
O.BEE
PRASLEA
PRIKU
QUEST
R.O.Y.
RARESH
RATIER
RHADOO
RRRRON
SCACCO
SECRET 47
SHIMZA
SILØ
SONJA MOONEAR
TOMAS STATION
VARHAT (LIVE)
WILLIAM DJOKO