Unum Festival këtë vit vjen me DJ me renome botërore ne listën e fazës se dyte te lineup - Gazeta Express
string(88) "unum-festival-kete-vit-vjen-me-dj-me-renome-boterore-ne-listen-e-fazes-se-dyte-te-lineup"

Unum Festival këtë vit vjen me DJ me renome botërore ne listën e fazës se dyte te lineup

Muzike

Gazeta Express

22/03/2022 15:12

Festivali underground më i ri dhe më kulturor në Evropë pas fazëz së parë sot lansoi dhe fazë e dytë të lineup me një listë të parezistueshme me disa nga emrat më të medhenjë në botë: Seth Troxler, Ricardo Villalobos, Paco Osuna, Mathew Jonson, Shimza, Butch, tINI, Dyed Soundorom, Raresh, Rhadoo, Ilario Alicante,Priku,Praslea si dhe mbi 80 artistë të tjerë.

Ata janë ndër 90 artistët që performojnë në festivalin e zgjatur nga e mërkura 1 qershor deri të hënën 6 qershor në një cep të mrekullueshëm natyror dhe jokomercial të Evropës në Rivierën Shqiptare.

Drejtohuni tek www.unumfestival.com për detaje të plota dhe informacione tjera për bileta. UNUM është një komunitet i lidhur ngushtë me muzikën e kuruar me shije, mes pyjeve me pisha, me erë të këndshme, plazheve gjithëpërfshirëse me diell dhe i vendosur në një sfond dramatik malor. Muzikë do të ketë në tri skena shumë të ndryshme, të gjitha me pamjen dhe
tingullin e tyre unik, dhe më emblema ku njëra prej tyre është Pines Stage, ku DJ performojnë 24 orë në ditë.

Kjo do të thotë që të pranishmit trajtohen me sesione të perëndimit të diellit me ndjesi karakteristike kur dielli zbehet midis pemëve dhe më pas lindjet epike ndërsa pishat ndriçohen nga një sferë e lavdishme zjarri për të nisur një ditë të re. Kjo e bën atë një nga vendet më të veçanta dhe më atmosferike për të festuar në të gjithë Evropën për ata që pëlqejnë muzikën house me klas dhe tekno.

Dhe ka shumë të tilla edhe një herë në këtë vit të tretë me organizues duke përfshirë After Caposile, Deset, Half Baked, Outcast, Secret Society, Trommel, Watermelon, You & Me dhe Zone, të cilët të gjithë
do të sjellin njohuritë e tyre dhe tingujt joshës.

Faza e dytë e emrave që do të performojnë përfshijnë shtyllat e muzikës tekno Tobi Neumann dhe Paco Osuna, përsa i përket muzikës house elektro-novatorin Gene on Earth plus titanë të muzikë nga e gjithë Evropa duke përfshirë East End Dubs, Boris Werner, Butch, Joey Daniel, Josh Baker, Andy Baxter, Ilario Alicante, Jamie Roy dhe shumë të tjerë.

Gjithashtu sipas një postimi në rrjetet e tyre sociale Unum lajmëroi se disa emra të mëdhenj do të bëhen publik shumë shpejtë.

Lexo Edhe: