United, 30 milionë funte për tinejxherin 16 vjeçar Billingham - Gazeta Express

Instant

Gazeta Express

21/01/2020 23:31

United, 30 milionë funte për tinejxherin 16 vjeçar Billingham

Instant

Gazeta Express

21/01/2020 23:31

Manchester United dëshiron që të investojë në lojtarë të ri

Sipas një raporti të The Sun, Manchester United ka bërë ofertë 30 milionë funte për mesfushorin e Birmingham, Jude Billingham.

16 vjeçari po shihet si njëri prej supertalentëve dhe lojtar i të ardhmes.

Pavarësisht moshës ai ka bërë 25 paraqitje për skuadrën e Championship këtë sezon.

United janë vetëm njëra nga klubet vendore që e përcjellin Bellingham, i cili po ashtu kërkohet nga Liverpool, Manchester City, Arsenal, Bayern Munich dhe Dortmund. /GazetaExpress/