Ukrainasit zbulojnë një dhomë torturash në një fshat të Kharkiv - Gazeta Express
string(63) "ukrainasit-zbulojne-nje-dhome-torturash-ne-nje-fshat-te-kharkiv"

Lajme

Gazeta Express

03/10/2022 16:11

Ukrainasit zbulojnë një dhomë torturash në një fshat të Kharkiv

Lajme

Gazeta Express

03/10/2022 16:11

Një tjetër dhomë torturash, e cila ndodhej në një bodrum është zbuluar nga policia ukrainase në fshatin Pisky-Radkivskyi në Kharkiv, të çliruar  tashmë nga forcat ukrainase.

Pushtuesit i mbanin banorët vendas në kushte çnjerëzore.

Lexo Edhe:

Në dhomën e torturave, rusët kanë rrahur dhe keqtrajtuar ukrainasit.

“Pushtuesit rusë lanë pas shtëpi të grabitura dhe rrënoja,  një shenjë dalluese e “paqes ruse”. Dhe në shtëpitë ku ata jetonin, në dyert ishte e shënuar shkronja ‘Z’ ”, tha në një deklaratë policia.