Ukrainasi që e çmontoi Joshuan ka dy fjalë për meçin Wilder-Fury - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

04/10/2021 17:18

Ukrainasi që e çmontoi Joshuan ka dy fjalë për meçin Wilder-Fury

Sporte tjera

Gazeta Express

04/10/2021 17:18

Më 9 tetor do të zhvillohet edhe meçi i tretë mes Tyson Furyt dhe Deontay Wilder.

Meçi i fundit i takoi Furyt, i cili fitoi me nokaut teknik në raundin e shtatë, duke u treguar shumë më i mirë se Wilder, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Edhe pse Fury po konsiderohet favorit, kampioni i botës në boks që mposhti një javë më parë Joshuan, Oleksandr Usyk thotë se nuk duhet anashkaluar Wilder.

“Do të jetë një meç i mirë. Mos e anashkaloni Wilderin, pasi ai ka goditjen e nokautit. Do ta shoh patjetër dhe jam kurioz se kush do të fitojë”, u shpreh Usyk.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Boksieri ukrainas mposhti Anthony Joshuan duke fituar kështu tre titujt e botës.

Usyk fitoi me vendim unanim të gjyqtarëve, duke qenë më i mirë se Joshua pothuajse në të gjithë raundet.

Mes tyre pritet që të zhvillohet edhe meçi i revanshit. /Gazeta Express/