UEFA ia heq Rusisë të drejtën për mbajtjen e Superkupës së Evropës - Gazeta Express
string(66) "uefa-ia-heq-rusise-te-drejten-per-mbajtjen-e-superkupes-se-evropes"

Futboll

Gazeta Express

25/01/2023 19:11

UEFA ia heq Rusisë të drejtën për mbajtjen e Superkupës së Evropës

Futboll

Gazeta Express

25/01/2023 19:11

UEFA i ka hequr Rusisë të drejtën e pritjes për Superkupën Evropiane të fillimit të sezonit, për shkak të luftës në Ukrainë.

Qyteti i Kazanit do të organizonte ndeshjen mes fituesve të Champions League dhe Europa League të këtij sezoni, shkruan Gazeta Express. 

Lexo Edhe:

Megjithatë, për shkak të konfliktit mes dy vendeve fqinje, UEFA ka vendosur ta zhvendosë ndeshjen në stadiumin Georgios Karaiskakis – shtëpia e Olimpiakosit – në Athinë.