UEFA e shpall Eriksenin lojtarin e ndeshjes Danimarkë-Finlandë - Gazeta Express

Euro2020

Gazeta Express

12/06/2021 22:10

Me i fundit

UEFA e shpall Eriksenin lojtarin e ndeshjes Danimarkë-Finlandë

Euro2020

Gazeta Express

12/06/2021 22:10

UEFA e ka shpallur Christian Eriksenin lojtarin e ndeshjes Danimarkë – Finlandë.

Eriksen u shtri pa ndjenja në fushë në fund të pjesës së parë, pasi pësoi sulm në zemër duke frikësuar gjithë botën, shkruan Gazeta Express.

Fatmirësisht, gjendja e tij tani është stabile, teksa është zgjuar dhe po flet.

UEFA ka vendosur t’ia japë Eriksenit çmimin e lojtarit të ndeshjes.

Futbolli është një lojë e bukur dhe Christian e luan atë bukur. Ylli i ndeshjes së sontme është Christian Eriksen. Të urojmë shërim të shpejtë Christian” – u shpreh presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin.

Ndeshja u fitua nga Finlanda me rezultat minimal 0:1, duke marrë përkohësisht primatin në grupin B. /Gazeta Express/