“Udhëtim frymëzues i minatorëve”, ekspozita që do të hapet së shpejti në Muzeun Kombëtar - Gazeta Express
string(85) "udhetim-frymezues-i-minatoreve-ekspozita-qe-do-te-hapet-se-shpejti-ne-muzeun-kombetar"

“Udhëtim frymëzues i minatorëve”, ekspozita që do të hapet së shpejti në Muzeun Kombëtar

Arte

Gazeta Express

08/02/2023 14:27

Muzeu Kombëtar i Kosovës ka bërë ftesë për pjesëmarrje në hapjen e ekspozitës “Udhëtimi frymëzues i minatorëve” që do të hapet më datë 14 shkurt.

Ekspozita hapet në bashkëpunim me Muzeun Shtetëror të mineraleve dhe kristaleve Trepça në Mitrovicë.

Lexo Edhe:

Ekspozita hapet në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 15 vjetorit të Pavarsisë së Kosovës.

Hapja bëhet në ora 12:00.

/Express/