Ua shlyu kreditë prej 136 milion dollarë, sheiku Muhamed bën këtë gjest për popullin e tij - Gazeta Express
string(89) "ua-shlyu-kredite-prej-136-milion-dollare-sheiku-muhamed-ben-kete-gjest-per-popullin-e-tij"

Lajme

Gazeta Express

06/12/2022 10:36

Ua shlyu kreditë prej 136 milion dollarë, sheiku Muhamed bën këtë gjest për popullin e tij

Lajme

Gazeta Express

06/12/2022 10:36

Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohammed bin Zayed, urdhëroi që 536.2 milionë dirhemë, pra 136.1 milionë dollarë amerikanë, që u detyrohen njerëzve në Emiratet e Bashkuara Arabe, të hiqen para festës së 51-të Kombëtare të vendit, raporton Arabian News shkruan Pa Censurê.

Borxhi për 1214 shtetas të Emirateve të Bashkuara Arabe do të shlyhet si pjesë e direktivave të shpallura nga presidenti. 17 banka dhe institucione, duke përfshirë First Abu Dhabi Bank, Abu Dhabi Commercial Bank, Al Hilal Bank, Mashreq Bank, Emirates NBD, Abu Dhabi Islamic Bank, RAK Bank, HSBC dhe Dubai Islamic Bank, do të shlyejnë borxhet e tyre.

Lexo Edhe: