U vra nga i vëllai, Shaqir Sinani ishte solist i grupit të fyejve të Gramshit (VIDEO) - Gazeta Express
string(82) "u-vra-nga-i-vellai-shaqir-sinani-ishte-solist-i-grupit-te-fyejve-te-gramshit-video"

U vra nga i vëllai, Shaqir Sinani ishte solist i grupit të fyejve të Gramshit (VIDEO)

Shqiperi

Gazeta Express

27/01/2023 22:34

Shaqir Sinani, u vra sot nga vëllai i tij në rrethana ende misterioze. Për qytetin e Gramshit, ai njihet si fyelltar e solist i grupit të fyejve Gramsh. 

Autori, Xhevit Sinani ekzekutoi me sëpatë ditën e sotme bashkëshorten e tij, Zegjine Sinani 74 vjeç dhe të vëllanë, Shaqir Sinani 73 vjeç për motive që ende nuk dihen. Fillimisht mësohet se ka vrarë bashkëshorten në banesën e tij dhe më pas ka shkuar tek i vëllai i cili ndodhej rreth 1 km larg shtëpisë së autorit dhe e ka vrarë.

Lexo Edhe:

Nga deklararata e dhëna nga fqinjët mësohet se ata nuk ishin në dijeni të kishte ndonjë konflikt mes tyre, por pohojnë se së fundmi kishin dëgjuar se autori i këtij krimi kishte shfaqur probleme të shëndetit mendor.

/Gazeta Express