U tha se do t’i futet politikës, flet kampioni i boksit Haxhi Krasniqi - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

18/01/2021 8:17

U tha se do t’i futet politikës, flet kampioni i boksit Haxhi Krasniqi

Lajme

Gazeta Express

18/01/2021 8:17

Shqiptari i parë kampion bote në boksin profesional, Haxhi Krasniqi, ka dhënë një intervistë për emisionin e mëngjesit në T7, “#Gjesi”.

Ai ka thënë se është krenar për rrugëtimin e tij dhe po pret për ta mbrojtur titullin. Ai është shprehur i bindur për një tjetër fitore.

“Nuk bëjë plane për humbje, por vetëm për fitore”, ka thënë Krasniqi.

Së fundmi, kanë qarkulluar edhe shkrime se ai do t’i futet politikës.

Lidhur me këtë nuk ka hezituar të flasë dhe përgjigjen e tij mund ta dëgjoni në videon më poshtë.