U kthyen nga Gjermania, rezulton pozitiv me covid19 çifti i bashkëshorteve në Librazhd - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

09/08/2020 18:26

U kthyen nga Gjermania, rezulton pozitiv me covid19 çifti i bashkëshorteve në Librazhd

Shqiperi

Gazeta Express

09/08/2020 18:26

Një çift bashkëshortësh nga Librazhdi të cilët ishin kthyer nga Gjermania disa ditë më parë, kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se dyshohet të jenë infektuar pikërisht në shtetin gjerman.

Pasditen e sotme specialistët e Drejtorisë së Shëndetit Publik do marrin tamponin e familjarëve të tyre.

Në përditësimin e fundit MSH raportoi për 136 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orët e fundit.