Turqi - Itali, formacionet startuese - Gazeta Express

Euro2020

Gazeta Express

11/06/2021 19:51

Turqi – Itali, formacionet startuese

Euro2020

Gazeta Express

11/06/2021 19:51

Pak minuta na ndajnë nga fillimi i garës më interesante në Evropë, Kampionatit Evropian. Për herë të parë në historinë 60-vjeçare të këtij kompeticioni, do të mbahet në 11 qytete të Evropës.

Euro 2020 nis sonte nga ora 21:00 me ndeshjen Turqi – Itali që luhet në Olimpico të Romës, shkruan Gazeta Express.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet startuese të ndeshjes hapëse, Turqi – Itali

Turqia: Cakir, Celik, Soyuncu, Demiral, Meras, Yokuslu, Tufan, Karaman, Calhanoglu, Yazici, Yilmaz.

Italia: Donnarumma, Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Locatelli, Berardi, Immobile, Insigne.

Italia dhe Turqia kanë luajtur dhjetë ndeshje mes vete. Turqia ka humbur ose barazuar të gjitha duke mos arritur asnjë fitore. Italianët fituan shtatë herë, ndërsa kishte tre barazime. /Gazeta Express/