Trumpët bashkohen për t’i dhënë lamtumirën e fundit Ivanës - Gazeta Express
string(57) "trumpet-bashkohen-per-ti-dhene-lamtumiren-e-fundit-ivanes"

Yjet

Gazeta Express

20/07/2022 20:26

Trumpët bashkohen për t’i dhënë lamtumirën e fundit Ivanës

Yjet

Gazeta Express

20/07/2022 20:26

Trumpët janë bashkuar për t’i thënë lamtumirë Ivanës. Donaldit dhe Melanias i janë bashkuar Ivanka, Eric dhe Don Jr në funeralin e gruas së tij të parë që është mbajtur në New York – një javë pasi ajo ndërroi jetë në moshën 73 vjeçare

Familja është bashkuar më shtëpinë e tyre në Frank Campbell derisa funerali është mbajtur në kishën e St Vencent Ferrer të Lexingtonit.

Lexo Edhe:

Donald Trump Jr ishte prej të parëve që arriti për funeralin me të fejuarën e tij, Kimberly Guilfoyle.

Shërbimet e funeralit u bën sipas traditave katolike dhe u ruajtën afër nga agjentët e shërbimeve sekrete dhe oficerët e policisë së New Yorkut.

Në ftesë u përshkrua fjalë “festë për jetën” për pasaniken e njohur 73 vjeçare.

Ivana Trump u gjet e vdekur në shtëpinë e saj në Upper East Side javën e kaluar.

Pasanikja bukuroshe mahniti New Yorkun për dekada dhe në funeralin e saj kishte një sërë vajzash që kishin veshur taka në kujtim të saj.

Kishte të ardhur në këtë varrim nga Palm Beach dhe nga Europa si dhe shumë njerëz që e njihnin Ivankan në Manhattan.

Donaldi dje pati një homazh të përzemërt për Ivanan. “Ajo ishte e jashtëzakonshme. E bukura brenda dhe jashtë. Ne e filluam tërë këtë, jetën tonë së bashku me një marrëdhënie kaq të mrekullueshme”, tha ai. /GazetaExpress/