Trump paketon valixhet dhe largohet nga Shtëpia e Bardhë - Gazeta Express

Trump paketon valixhet dhe largohet nga Shtëpia e Bardhë

Lajme

Gazeta Express

20/01/2021 14:07

Presidenti Donald Trump po paketon valigjet për t’u larguar nga Shtëpia e Bardhë ku qëndroi për 4 vjet.

Mediat amerikane kanë raportuar se Trump së bashku me zonjën e parë, Melania Trump do të fluturojnë për në Palm Beach, Florida para se Biden të betohet si presidenti i ri, raporton Gazeta Express.

Trump është presidenti i parë në 150 vjet që nuk do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit pasues.

Ndërkaq sot, presidenti i zgjedhur Joe Biden do të marr detyrën e presidentit të 46-të të ShBA’së në ceremoninë e inaugurimit./GazetaExpress/